publikováno 15.09.2014

Suché Lazce - Komárov 4:1 (1:0)

Střelci: 45. min. Švec, 55. min. Dener, 75. min. Balda, 87. min. Vlha

Sestava: Matrosz - Dener  (85. min. Novák), Havelka, Graf, Groda (88. min. Doboš) - Lenc (ŽK) (75. min. Komenda), Balda, Stuchlík, Mikšík (80. min. Adamčík) - Švec , Vlha. Trenér Chmel, asistent Vašíček, manager Orieščík.

První větší prověrkou pro naše mužstvo mělo být derby s Komárovem. Hosté přijeli bojovně naladěni a od zápasu se čekal tvrdý boj od první do poslední minuty. Už začátek utkání ukázal, že zápas bude více o soubojích než o fotbale. Hra se odehrávala především mezi šestnáctkami bez výraznějšího ohrožení pro brankáře obou mužstev. Naše mužstvo se přizpůsobilo hře hostí, které spoléhalo na nakopávané balóny. Atraktivní podivaná pro slušně zaplněné ochozy to nebyla. Do šatny jsme šli přece jen s náskokem jednoho gólu, kdy se nám povedl rychlý přechod do protiútoku, Vlha zatáhl míč po pravé straně, vyhnul se skluzu hostujícího obránce a předložil na zlatém podnose před prázdnou branku míč na nohu Švece pro kterého už nebyl problém míč uklidit do branky – 1:0.

Ve druhém poločase pokračoval boj o každý míč. Při našem mužstvu stálo štěstí v 55. minutě, kdy Dener nepovedenou střelou z úhlu před brankou trefuje jednoho z hostujících obránců do nohy od které se míč odráží do sítě – 2:0. V 75. minutě se blýskl individuální akcí Havelka, zatáhl míč do šestnáctky, přihrávkou pod sebe vybídl Baldu ke skórování a ten krásným volejem zvyšuje na 3:0. Poté jsme si v 80. minutě opět vybrali slabší chvilku v obranné fází a hosté hlavou po špatném vyběhnutí Matrosze snížili na 3:1. Účet utkání uzavřel Vlha, kdy byl nejprve před šestnáctkou faulován a z následného trestného kopu pěknou ranou přes zeď zvýšil na konečných 4:1.

Bojovný výkon a zasloužené vítězství pro naše barvy, znamená potvrzení 1. místa v tabulce před těžkým dvojbojem, který začneme v sobotu 20.9.2014 v 16:00 hodin v Březové.