publikováno 04.04.2015

Suché Lazce – Nové Sedlice 4:2 (2:0)

Střelci Lazia: 12. min. a 30. min. Švec, 80. min vlastní, 85. min. Balda

Sestava: Pasterňák – Lenc (85. min. Novák), Graf, Balda (88. min. Groda), Kožušník – Dener (59. min. Venclík), Havelka, Stuchlík, Adamčík (59. min Mikšík) - Švec, Vlha. Trenér Chmel, asistent Vašíček.

První jarní utkání jsme odehráli na domácím hřišti se sousedními Novými Sedlicemi. Papírově se mělo jednat o jednoznačný zápas. Nic jiného než vítězství jsme ze zápasu nebrali. Otázkou před zápasem byla pro nás pouze výše skóre. Ovšem jak ukázal průběh zápasu, nic nebylo tak jednoznačné.

Do zápasu jsme vstoupili vlažně. Hosté, kteří neměli co ztratit hráli bojovně a obětavě. I přesto se nám ve 12. minutě podařilo Švecem skórovat, který do hostujicí branky hlavou umístil přesný Kožušníkův centr – 1:0. Kdo si myslel, že nás to uklidní brzy zjistil, že se mýlil. V 19. minutě propadl nákop z trestného kopu v našem pokutovém území k jednomu z hostujících hráčů, kterého fauloval Pasterňák a rozhodčí ukázal na penaltový puntík. K penaltě se postavil Lacuch (tento je na hostování v N. Sedlicích právě od nás), ale neměl dobře seřízená mířidla a branku překopl. Ve 30. minutě hosté faulovali v šestnáctce aktivního Kožušníka a Švec dostal příležitost Lacuchovi ukázat jak s penaltou naložit lépe. Naštěstí pro nás poslal brankáře do opačného koutu branky a zvýšil na 2:0. Do kabiny jsme šli sice s dvoubrankovým náskokem, ale s vědomím, že hosté se neporazí sami.

Druhý poločas jsme začali aktivněji. Hosty jsme uzamkli na jejich půlce. Paradoxně, když se trošku zlepšila naše hra udeřili hosté. V 54. minutě se poprvé ve druhém poločase dostali před naší branku a po rychlém brejku a zaváhání Pasterňáka při výběhu zkorigovali na 2:1. Naše hra opět upadla a hosté vycítili šanci na dobrý výsledek. K tomuto jim v 63. minutě nepochopitelnou minelou napomohl opět Pasterňák, který neměl svůj den a lehký kop z trestného kopu pustil za svá záda – 2:2. Poté jsme se začali tlačit dopředu a trošku přidali na otáčkách. Byli to, ale hosté, kteří se mohli dostat překvapivě do vedení. Naštěstí ve 100% šanci si jeden z jejich hráčů míč špatně zpracoval a již nedokázal zakončit. Náhodným brankám naštěstí pro nás ještě nebyl konec. V 80. minutě po krásném úniku dnes dobře hrajícího Lence si hostující obránce „krásně“ sklepl míč pod břevno své branky a poslal nás do vedení 3:2. V 85. minutě uzavřel skóre do prázdné branky Balda, který využil přihrávky Mikšíka – 4:2.

Utrápené vítězství, které nás snad bude varovat do dalších zápasů. Příště nás čeká opět derby, tentokrát na venkovním hřišti v Komárově, který překvapivě vyhrál v Hlavnici 3:1. Určitě nás opět nečeká lehké utkání. Výkop je v nedelí 12.4.2015 v 15:30 hodin.