publikováno 24.05.2015 (aktualizováno 27.05.2015)

Dolní Životice - Suché Lazce 2:5 (0:1)

Střelci: 11´, 72´ Vlha, 50´, 90´ Švec, 55´ Adamčík

Sestava: Pasterňák - Balda, Laub D., Laub J. (80´ Doboš), Stuchlík - Lenc (75´ Novák), Havelka, Kožušník (75´ Macháček), Adamčík - Švec, Vlha

V chladném a deštivém nedělním dopoledni jsme jeli k dalšímu utkání do Dolních Životic. Před zápasem jsme měli jediný cíl a to vyhrát a zkusit trošku pomoct Novým Sedlicím v boji o záchranu. Utkání ovšem nebylo tak snadné jak jsme si představovali. Balón jsme sice měli častěji na svých kopačkách, ale nebezpečnější byli domácí. Hráli přece jen o víc než my a bylo to vidět. Do vedení jsme se dostali ve 12. minutě, kdy Kožušník prostrčil na Švece, který přihrál na šestnáctku nabíhajícímu Vlhovi a ten nadvakrát otevřel skóre - 0:1. Kromě pár nepřesných Vlhových pokusů, šance Švece a Baldy jsme si toho moc v prvním poločase nevytvořili. Domácí měli asi čtyři dobré příležitosti, ale koncovka nebyla jejich silná stránka a tak nechali vyniknout Pasterňáka v naší brance.

Druhý poločas jsme nastoupili aktivněji a hned v 50. minutě po dlouhém úniku Vlha nahrál Švecovi, který si míč posunul kolem obránce, udělal kličku brankáři a do prázdné branky zvýšil na 0:2. O pět minut později to již bylo 0:3, když se po závaru v domácí šestnáctce dostal k míči Adamčík a s pomocí teče jednoho z domácích obránců skóroval. O tři minuty později po nastřelené ruce v naší šestnáctce rozhodčí nařídil pokutový kop, který Pasterňák skoro vychytal, ale i tak to znamenalo rychlé snížení na 1:3. V 72. minutě opět Vlha, tentokrát hlavou proměnil v další gól krásný Stuchlíkův centr - 1:4. Po další chybě v naší defenzivě domácí zkorigovali v 84. minutě na 2:4. Gólovou tečku za utkáním dal v poslední minutě po Macháčkově centru a lehké teči Vlhy osamocený Švec - 2:5.

Zasloužené vítězství, podpořené ve druhém poločase zlepšeným výkonem. I když se domácí snažili a v prvním poločase byli důstojným soupeřem o své setrvání v soutěži se budou muset poprat v dalších utkáních. Naše mužstvo zajíždí v dalším utkání opět na venkovní hřiště, tentokrát do Vítkova, kde se hraje v neděli od 16:00 hodin.