S. Lazce – Slavia Opava

publikováno 25.04.2016

S. Lazce – Slavia Opava       3:2    (2:0)

Střelci domácích: 2x Vlha, Laub D.

V dalším kole zavítal na naše hřiště soupeř Slavia Opava. Nutno říct, že soupeř před utkáním vzbuzoval velký respekt, jelikož má na jaře novou sestavu a ještě neprohrál. Utkání začalo celkem zostra, po 2 minutách hostující bek nekompromisně sestřelil Kožušníka a dostal za tento zákrok žlutou kartu. Už to nasvědčovalo tomu, že to bude utkání plné osobních a hlavně tvrdých soubojů, ve kterých nikdo nic nedá zadarmo. Domácí i hosté se snažili překonávat soupeřovi obrany dlouhými míči, domácí občas přidali navrch i nějakou kombinační akci. Po jedné takové v 7. minutě odcentroval Kožušník, Vlha se z voleje opřel do míče a prostřelil hostujícího gólmana – 1:0. Domácí zaměstnávali brankáře hostů častěji a odměnou jim byla branka svátečního střelce Davida Lauba. Po odvráceném rohovém kopu byl z pravé strany nastřelen míč zpět před branku, hostující stoper jej jen tečoval a ten doletěl k Laubovi. Ten na nic nečekal a málem z malého vápna protrhl síť. Všichni se podívali na pomezního, protože postavení střelce nezavánělo, ale „smrdělo“ ofsajdem. Pomezní zůstal v klidu a ukázal na polovinu hřiště – 2:0.  Po pár minutách druhé půle Havelka vybojoval na středu hřiště míč a posla Vlhu na zteč soupeřovi svatyně. Ten se nijak nerozpakoval, utekl všem a pohodlně zasunul na 3:0. Chvíli na to muset do sprch Kožušník, jelikož po faulu v prvním poločase nemohl pokračovat. Na jeho místo se zatáhl Balda a do útoku vyrazil Kulaga. Ten se po pár minutách mohl stát slavným, když mu Vlha poslal nesobecky míč ze 100 % pozice, jenže rozhodčí odmával postavení mimo hru. Toto se později ukázalo jako klíčový okamžik, jelikož 25 minut před koncem po nečekaném odrazu míče, Laub J. netrefil na hranici velkého vápna míč a hostující hráč jej napálil k zadní tyči – 3:1. Hosté se stále snažili překonat obranu domácích nakopávanými míči, ale domácí bránící čtveřice byla neoblomná. Naopak na druhé straně mohl utkání zlomit Kulaga, jenže orazítkoval jen tyč. Hosté vykřesali jiskru naděje ve 2. nastavené minutě, kdy snížili po centru z blízkosti na 3:2, ale domácí už si vítězství  nenechali vzít.