S. Lazce - Světlá Hora

publikováno 28.08.2016

S. Lazce – Světlá Hora      4:0 (2:0)

Branky: 17. Adamčík, 37. Havelka, 61. Kostka, 89. Židek

Ve druhém domácím utkání přivítali hráči S. Lazců mančaft Světlé Hory. Domácí chtěli hosty zatlačit hned od začátku utkání a získat si nějaký gólový náskok do zbytku zápasu. Lazečtí sice měli ze začátku převahu, ale postupem času se přizpůsobili soupeři, nedrželi míč a pouze nakopávali dlouhé balóny. První a vítěznou branku trefil domácí mladíček Adamčík. Po rohovém kopu si našel míč na hranici velkého vápna a napálil jej pod břevno – 1:0. Do konce poločasu přidal další branku domácích Havelka, kterému přistavil balón Vlha. Havelka dostal v šestnástce hodně prostoru a sklepl si míč pravou nohou na levou a zakončil kolem hostujícího gólmana – 2:0. Poté neskončili brankou příležitosti Kožušníka a Lence. Hosté hrozili ze standartních situací a nakopávaných míčů. Všechny jejich pokusy dokázala zblokovat domácí obrana a gólman Pasterňák, který dostal přednost před Pražákem.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako první, domácí pozorně bránili a chtěli trestat chyby v hostující obraně. Klid na kopačky jim dodal Kostka, jenž po rohu rozehraném na krátko a centru Kožušníka usměrnil míč před gólmanem hlavou do odkryté svatyně – 3:0. Domácí opět pokračovali ve festivalu zahozených šancí a domácí fans nevěřili vlastním očím. Ještě jednu radost na konec utkání jim připravil Vlha, který potáhl míč do velkého vápna a předložil Žídkovi míč 15 cm před prázdnou branku. Ten nezaváhal a připsal si první trefu mezi muži 4:0.