publikováno 08.09.2016

KYLEŠOVICE – SUCHÉ LAZCE 1:2 (1:0)

Střelci: 7´ Pekárek – 50´ Vlha, 54´ Švec

SESTAVA: Pasterňák – Stárek, Herudek, D. Laub, Šlesinger – Adamčík, Kostka, Švec, Kožušník (87´ Žůrek) – Balda, Vlha

K dalšímu utkání jsme zajížděli k derby na „fantasticky“ připravenou umělku do Kylešovic. Do utkání jsme navzdory horkému počasí vstoupili vlažně. V 7. minutě nás za to potrestal domácí Pekárek, který využil špatného odkopu a toho, že jsme si následně dávali přednost, převzal míč a trošku šťastnou střelou, která s pomocí odrazu od tyče zapadla do naší branky otevřel skóre utkání – 1:0. V prvním poločase se hrálo především mezi šestnáctkami. Do poločasové přestávky byly k vidění pouze dva zajímavé momenty. Nejprve po chybě Stárka mohli domácí zvýšit vedení, ale Pasterňák výborným zákrokem nohama zachránil naše mužstvo před větší ztrátou. Naše mužstvo kontrovalo šancí Kožušníka, který domácího brankáře rovněž nepřekonal.

Po poločasové rozmluvě v naší šatně jsme do druhého poločasu vstoupili aktivně. Hned v 50. minutě Vlha utekl domácí obraně a vyrovnal na 1:1. Vzápětí se v šanci ocitl Švec, ale domácí brankář vytlačil  jeho střelu na roh. Oba aktéři si přímý souboj zopakovali již v 54. minutě. Adamčík po krásné individuální akci našel v domácí šestnáctce Švece a pro něj již nebyl problém dostat míč do branky – 1:2. Domácí byli jako opaření. Naše mužstvo nadále hrálo a vytvářelo si šance, bohužel se nám nepodařilo žádnou z nich proměnit v další gól. Postupem času se domácí z tvrdého direktu oklepali a i díky příchodu čerstvých hráčů a změně rozestavení začali mít více ze hry. Naštěstí jsme je do velkých gólových příležitostí nepouštěli. Za trošku pasivní hru jsme mohli být potrestáni v 87. minutě, kdy po přísně nařízeném pokutovém kopu domácí Mužík z puntíku zamíříl mimo naši branku. Do konce zápasu se již nic podstatného neudálo a tak jsme si odvezli z Kylešovic cenné tři body a potvrdily dobrý vstup do soutěže.

V dalším kole nás na domácím hřišti čeká 10.9.2016 od 16:00 hodin tým z Velkých Hoštic.